Sen mojí Winry

15. února 2014 v 22:14 | Mizuki |  Jednorázovky

Ležím. Ano, právě ležím na trávě a dívám se do nebe. Nevím, jak jsem se ocitnul na této louce, ale momentálně mě to nezajímá. Jenom pozoruji mraky, stromy a vítr. Je tu klid a ticho. Nikde nic.Z myšlení mě vytrhne dívka, o které se mi často zdává ve snech. Má krásné dlouhé světlé vlasy a modré oči. Je bledá a štíhlá. Přijde ke mně, vezme moje ruce a začne mě tahat někam přes les. Přijdeme k vysoké lípě, u které mě obejme, vezme moji hlavu do dlaní a něžně mě políbí. Nebráním se. Něco mi říká, že k sobě patříme. Poté se na mě usměje a pohladí mě po vlasech. " Ahoj, Edwarde. Ty si mě pamatuješ z předešlých snů. Zvláštní. Neznáš mě, ale líbáš mě dál. Miluji tě. Nezapomeň na mě. Dnes jsme se viděli naposledy." zašeptá mi do ucha. Podívám se jí do tváře a vidím, že se jí z očí derou křišťálové slzy a pomalu ztékají po její tváři. Začnu pociťovat lítost a smutek. Všechny moje pocity se začnou mísit z dobrých na ty zlé. Jsem i trochu zmatený, ale myslím si, že ji ještě někdy uvidím. Obejmu ji a začnu ji utišovat. Poděkuje mi. Rozplyne se mi přímo před očima a mě pohltí černočerná tma.
Najednou se vzbudím a jsem celý zpocený a rozklepaný. Tohle byl můj nejstrašnější sen v životě. Chvíli se dívám po pokoji a rozdýchávám to. Chytnu si na rty - stále pociťuji ten pocit, když mě políbila. Sny o ní se mi zdají často, ale ani v jednom nepromluvila, až teď. No, říká se, že to, co se ti zdá opakovaně, se vyplní, ale já na povídačky nevěřím. Ale, chtěl bych ji vidět, ještě aspoň jediný krát.
Pootočím hlavu a podívám se na hodiny. Je 7:30 a já začnu panikařit, protože jsem usnul do školy. Rychlostí blesku vstanu z postele a jdu do koupelny, kde si rychle udělám ranní hygienu. Obleču se a dojdu si do kuchyně pro jídlo. Vezmu si tašku na rameno, vyjdu z bytu a začnu chvátat do školy.
Je pondělí. Nejhorší den v týdnu a já navíc usnul. Nemám rád školu. Všechno to učení se mi plete a navíc nemám ani trochu času pro moje záliby. Všechny předměty jsou tak nezajímavé, až na chemii a fyziku. Vejdu do třídy a položím si na lavici svoji tašku. Rychle si připravím věci a sednu si do lavice. Po minutě zazvoní na hodinu a do třídy přijde učitel i s nějakou novou holkou. Zastaví se před tabulí a pokyne nám, abychom si sedli. " Třído, chtěl bych vám představit novou žačku - Winry Rockbellovou. Ode dneška bude součástí tohoto kolektivu a já pevně věřím, že se k ní budete chovat ctihodně a slušně. To platí hlavně pro Petra." domluví se a podívá se na žáka, co sedí za mnou. Z Winry nemůžu zpustit oči, připadá mi povědomě. Chvíli dumám v mysli a hle - to je ta holka ze snu. Já jsem věděl, že tě ještě uvidím. Učitel už začal vysvětlovat látku, ale já ani trochu nevnímal. Celou tu dobu jsem si zapamatovával všechno z Winry - oči, vlasy, pleť, rty a oblečení. Než jsem se nadál, byl konec hodiny.
Všichni žáci se začali pomalu přesouvat do jiné místnosti a já též. Winry jsem ale nikde neviděl, tak jsem se vrátil do třídy, kde jsem ji viděl. V rukách měla několik papíru a na rameni ji vysela taška. " Ahoj, já jsem Ed. Teď máme jít do učebny fyziky, chceš, abych tě tam zavedl?" zeptal jsem se zdvořile. Winry pouze přikývla a usmála se na mě. Ladný krokem prošla kolem mě a já mohl nasát její okouzlující vůni. Zastaví se těsně u mě a podívá se mi do očí. " Neznáme se?" S údivem začnu zvažovat, jestli jí říct o tom snu, nebo ne. Ale rozhodl jsem se, že jí to ještě neřeknu. Je toho na ní moc, když musí být v nové škole, proto ji nebudu zneklidňovat ještě víc. Zakýval jsem hlavou, že ne.
Cestou do učebny jsme se smáli a povídali si. Nikdy jsem se necítil tak šťastně, jako teď. Den rychle uběhl a já jsem jí pozval do kavárny, kde jsem zjistil hodně o její rodině a minulé škole. Večer jsem ji doprovodil domů a rozloučil jsem se s ní. Je to moc hodná holka. Začíná se mi líbit. Postupem času jsme se staly dobrými přáteli. Byli jsme nerozlučná dvojka. Kluk a holka. Strašně moc mě užíralo, že jsme jenom přátelé. Já jsem se bál, že se neudržím a políbím jí, nebo že ji obejmu. Nechci zničit tento vztah, který máme mezi sebou, a bojím se jí říct, že ji miluju, nebo o tom snu. Ale, jednou jí to stejně musím říct, tak proč to prodlužovat.
S Winry jsem se domluvil, že bychom mohli jít na procházku do lesa. Winry samozřejmě souhlasila. Měli jsme se potkat v sobotu u altánku ve 14 hodin. Byl jsem honě nervózní, když jsem na ni čekal. Nevěděl jsem, co jí má říct jako první - jestli to, že ji miluji nebo ten sen. Ale asi nejdřív ten sen. Když po deseti minutách ke mně přišla, oddechl jsem si. Myslel jsem, že už nikdy nepřijde, ale ona by mi to neudělala. Přišel jsem k ní blíž a podíval jsem jí do očí. Krásně pomněnkově modré, jako vždy.
" Winry, omlouvám se." Winry se na mě nechápavě podívala. " Lhal jsem ti." Ona se zamračila a přišla ke mně blíž. " Kdy?" Já jsem na sucho polkl. Tak, a teď už není cesty zpátky, teď, nebo nikdy. " Když si se mě ptala, jestli se neznáme, tak jsem ti zalhal. Já tě znám, znám tě z mého snu. Než si přišla na naši školu, tak jsem tě vídal skoro každý večer, ale jednou ji se rozplynula a už se mi o tobě nikdy nezdálo, ale já jsem se do tebe zamilovat. Odpusť mi." Všechno jsem to na ní vyvalil. Byla zmatená a nevěděla, co má říct. Podívala se na mě a vzala mojí ruku. Tahala mě lesem. Po deseti minutách jsme vyšli na tu louku, na které mě políbila.
Vzala mojí dlaň do rukou a začala mě líbat. Po chvilce se odpojila a usmála se na mě. " Mě se o tobě taky zdálo, Nevím jak, ale udivovalo mě to, když jsem tě uviděla v mojí nové třídě. Byla jsem ráda, a jsem ráda i teď." Hned jak domluvila, mě zaplavilo štěstí. Přijala moje pocity a ukradla moje srdce. Teď patří jenom ji. Objal jsem ji a lehl jsem si na trávu a samozřejmě Winry ke mně.
Dal jsem si ruce za hlavu a díval se na oblohu. Ležím. Ano, právě ležím a dívám se na oblohu. Po mém boku leží moje královna, a mě zalévá pocit štěstí. Teď už vím, proč jsem se narodil. Jenom pro ni. Teď už vím, že mám krásnou a milující dívku. Ano. Vím, že i sen se může stát skutečností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama